Сайт Крайняк Олени Володимирівни
Урок 31
Тема уроку: Конфліктні ситуації. Егоїзм – основа конфлікту.
Шляхи подолання конфлікту
Мета уроку: розширити уявлення учнів про поняття «конфлікт», «егоїзм», навчити визначати причини конфліктних ситуацій та вчитися шукати шляхи їх подолання; розвивати прагнення і уміння уникати конфліктів та етично себе поводити у різних життєвих ситуаціях; виховувати дружні стосунки між рідними, друзями, однокласниками, повагу до старших, любов до ближнього.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати:
Після опрацювання матеріалу цього уроку учні повинні знати і вміти:
- розрізняти внутрішні рушії конфліктних ситуацій і способи їх розв’язання;
- визнавати, що більшість ситуацій виникає через нехтування заповідями Божими щодо любові до ближніх;
- розуміти поняття «конфлікт», «егоїзм»;
- визначають причини конфліктних ситуацій;
- знати деякі зі шляхів подолання конфліктів, які використовують на власному досвіді;
- підтримувати дружні стосунки з родичами, друзями, однокласниками, поважати старших.
Основні поняття: «конфлікт», «егоїзм», «добро», «милосердя», «людяність», «любов».
Обладнання: репродукція картини Даніеля Креспі «Каїн, який убиває Авеля», таблиці.
ХІД УРОКУ
І. I. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Вітання та створення комфортного психоемоційного настрою
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Перевірка знань, отриманих на попередньому уроці.
1. Дати визначення поняття «толерантність».
2. Творче завдання.
Учні в класі об’єднуються в пари. Одна пара показує приклад нетолерантного спілкування, а інша має переробити їх діалог на дружній, миролюбивий. (завдання є поступовим переходом до нової теми, адже відсутність миру і любові в серці призводить до конфліктів)
2. Мотивація навчання
Вправа «Асоціації»
Вчитель пише на дошці слово «конфлікт», і пропонує членам групи називати слова, які асоціюються в них із цим словом, наприклад, боротьба, зло, агресія. Записує їх на дошці. Запитує, які слова мають позитивний, а які негативний заряд, позначаючи їх —«+» або «—». Підсумовує.
3. Вивчення нового матеріалу. Оголошення теми уроку.
Слово вчителя
Конфлі́кт (від лат. Conflictus) – зіткнення або боротьба, ворожі стосунки. Часто до конфлікту призводить егоїзм та заздрість.
Давайте пригадаємо історію про Каїна та Авеля. Каїн був старшим братом Авеля. Вони разом росли й працювали. Одного дня вони принесли жертву Богу. На жертву Каїна Господь не зглянувся. Каїн розлютився, став заздрити Авелю. Він приніс жертву не з щирими намірами. А потім не зміг звільнитися від гріха, подолати свою заздрість, ворожість, порадіти за брата і вбив Авеля. Це сталося на зорі людства, адже Каїн і Авель були першими дітьми Адама і Єви.
Отже, виникнення конфліктів є стародавнім явищем. Але й зараз в житті не рідкісною подією є виникнення проблем у стосунках, що потребують розв’язання. А якщо в серці людини немає терпіння, любові, милосердя, то воно не залишається пустим. Його заповнюють зло, заздрість, егоїзм, ненависть.
Вправа «В художній галереї»
Учням пропонується репродукція картини Даніеля Креспі «Каїн, який убиває Авеля»
- Якими кольорами художник зобразив конфлікт?
- Чи зрозуміло з полотна, де криється корінь конфлікту?
- Які емоції переживають герої полотна?
- Чи актуальна проблема взаємин людей, відображена на полотні?
Вправа «У лекційній залі»
Учням пропонується лекція. Завдання: законспектувати найважливіші, на їх погляд, думки.
В Біблії є такі слова: «Не вступай на стезю нечестивих і не ходи шляхом злих»
Чи можливо це у конфлікті?
Виявляється, так. Адже конфлікти бувають різними. В одному випадку причини, що призводять до конфлікту шукають в іншій особистості. Через це зростає упередженість людини, напруга у взаємостосунках, посилюються неприємні почуття та переживання, виникають стреси та ін. Прикладом деструктивного конфлікту є сварка, коли кожна з сторін висловлює свою негативну оцінку щодо іншого.
За інших обставин люди звертають увагу на виявлення об’єктивних причин незгоди (різні точки зору на проблему, способи вирішення проблеми тощо). Це приводить до співробітництва, а в його основі з одного боку, лежить повага до себе, почуття власної гідності, чесність, прагнення знайти справжню причину конфлікту, а з іншого, повага до інших, дружелюбність, визнання права інших на власну точку зору, позицію. Дана поведінка в конфлікті приводить до більш глибокого розуміння проблеми, взаємодовіри, готовності зрозуміти один одного і, в подальшому, вирішенню (улагодженню) конфлікту. Саме цей шлях вирішення конфлікту відповідає заповідям Божим та християнській моралі. Євангеліє навчає любити ближніх. А хто ближні? Це всі люди, що нас оточують. Любити й означає на перше місце ставити ближнього, його потреби, проблеми, а потім свої. Конфлікти можуть виникати в житті кожного, а подолати їх можна з Божою допомогою та особистими зусиллями. Інколи вони виникають нізвідки, «на порожньому місці». Краще їх не допускати, але якщо вони виникли, то треба зупинитися, заглянути в себе, проаналізувати, чи немає твоєї у тім вини. Християнська етика закликає молитися за людей, що тебе образили. Тоді зло відступає від цієї людини. У патериках (збірках життєписів святих) знаходимо такі розповіді, коли двоє вірних друзів не можуть бачити один одного через незрозумілу неприязнь. І духівник монастиря дає їм пораду позаочі хвалити один одного, молитися один за одного і просити вибачення, тоді дух неприязні відступає.
Екскурс в історію: по сторінках Києво-Печерського патерику
Розповідь учня, підготовлена заздалегідь
В Києво-Печерському монастирі були два духовних брати: диякон Євагрій і священик Тит. Всі дивувалися їх єдності і злагоді. Але диявол, що ненавидить добро, посіяв між ними ворожнечу. І таку ненависть вклав у них, що вони стали уникати один одного, не хотіли навіть бачитися. Багато разів братія молили їх примиритися між собою, але вони й слухати не хотіли. Коли Тит сильно захворів і був уже при смерті, став горювати про свої гріхи й послав до Євагрія з мольбою: «Прости мені, заради Бога, брате мій, що я даремне гнівався на тебе». Євагрій же відповідав жорстокими словами і прокляттями. Старці, побачивши, що Тит помирає, силоміць привели Євагрія, щоб примирити його з братом. Побачивши його, хворий впав до його ніг і сказав: «Прости і благослови мене, отче!» Він же, немилосердний і лютий, відмовився прощати в присутності всіх, сказавши: «Ніколи не примирюся з ним, ні в цьому житті, ні в майбутньому». І враз Євагрій вирвався з рук старців і впав замертво. Хворий же тієї ж миті встав, немовби ніколи і не хворів. І всі жахнулися раптової смерті одного і швидкого одужання другого. З великим плачем поховали Євагрія, а Тита запитали: «Що все це означає?» І він розповів: «Бачив я Ангелів, що відступили від мене і оплакували мою душу, і нечистих, що раділи моєму гніву. І тоді став я молити брата, щоб простив мене. Коли ви привели його до мене, я побачив Ангела грізного з полум’яним списом, і коли Євагрій не простив мене, він ударив його і той впав мертвим. Мені ж Ангел подав руку і підвів мене». Почувши це, убоялися братія Бога, наголосившого: «Прощайте, і прощені будете» (Лк.6, 37).
(Києво-Печерський патерик)
Вправа «Життєві ситуації»
Давайте переглянемо декілька життєвих ситуацій і спробуємо розібратися, які з них є конфліктними, а які – ні. Як би ви вирішили ці конфлікти?
Ситуація 1: У класі з'явився новий учень, який швидко зайняв позицію неформального лідера. Частина класу його не сприймає. Хлопці знущаються над ним, дівчата підсміюються.
Ситуація 2: Змагання між двома футбольними командами під час гри.
Ситуація 3: Мама не пустила 14-річну доньку на вечірку з ночівлею. Наступного дня донька прогуляла уроки в школі і повернулась додому пізно увечері з пірсінгом у носі і червоним волоссям. Мама з донькою посварилися, дівчина зачинилась у себе в кімнаті.
Ситуація 4: Протистояння різних політичних партій у Верховній Раді.
Ситуація 5: У класі є один відмінник і п'ять хорошистів, які постійно намагаються довести, що вони не гірші за нього і можуть мати кращі оцінки і знають більше. Тому вони постійно шукають нову цікаву інформацію, намагаються неординарно підходити до виконання домашніх завдань тощо.
Ситуація 6: Увесь клас не зробив домашнє завдання і всі вирішили не йти на урок хімії. Один учень зробив домашнє завдання і прогулювати урок йому не хочеться, але тоді він стане ворогом у класі, хоча він розуміє, що за прогуляний урок доведеться відповідати перед директором школи і батьками.
Обговорення ситуацій.
Довідка від психолога
Види конфліктів:
· внутрішньо-особистісні та зовнішньо-особистісні (міжособистісні, конфлікти між особистістю та групою);
· прямі та непрямі;
· індивідуальні (внутрішньо-особистісні та зовнішньо-особистісні) і групові.
Розглянемо причини конфліктів.
Міжособистісні конфлікти, зокрема, можуть бути спричинені:
· відмінностями в психологічних характеристиках людей (темперамент, характер та ін.);
· “хибним образом конфлікту” – в цьому випадку конфліктна ситуація відсутня, але одна або всі учасники конфлікту вважають, що їх стосунки носять конфліктний характер. Це обумовлено, зокрема, хибним трактуванням думок, висловлювань, вчинків однієї людини іншою. Це може бути відсутність взаєморозуміння. Одна із причин такого викривленого уявлення – недостатність спілкування, людських контактів, а інша – психологічна замкненість, невміння або побоювання виявити до оточуючих свою доброту, увагу, щиросердечність;
· різницею в поглядах та уявленнях;
· різницею в цілях та інтересах конфліктуючих сторін.
Конфлікт безпосередньо “запускається” словом чи дією, що сприймаються як негативні однією із сторін і провокують початок конфліктної взаємодії. Привід до конфлікту, таким чином, призводить до виникнення конфліктної ситуації – безпосереднього негативного зіткнення конфліктуючих сторін.
Способи улагодження конфлікту (способи поведінки в конфлікті)
· ухилення від конфліктної взаємодії;
· згладжування конфлікту. Реалізація принципу кота Леопольда “Давайте жити дружньо!”;
· компроміс;
· співробітництво – базується на впевненості сторін конфлікту в тому, що розбіжності в поглядах є закономірними, і сторони визнають право кожного на особисту думку та готові зрозуміти один одного, що дає можливість аналізувати причини розбіжностей і знайти прийнятний для всіх вихід.
Методика вирішення конфлікту :
· “зняти маски” (ревнивця, егоїста, диктатора, заздрісника, агресора тощо) і “стати самим собою”;
· виявити і усвідомити справжню причину конфлікту;
· відмовитися від принципу “перемога за будь-яку ціну”. В конфліктах не перемагають, їх улагоджують;
· знайти декілька можливих варіантів вирішення конфлікту;
· оцінити варіанти і вибрати кращий;
· усвідомлювати й оберігати цінність взаємовідносин.
Важливим аспектом поведінки в конфліктних ситуаціях і вирішення конфлікту психологія вважає асертивність особистості. В психологічній літературі відсутнє чітке визначення цього поняття. Асертивність ми можемо визначити як “неконфліктна поведінка”, “уміння вирішувати конфлікти”, поведінка людини (включаючи конфліктні ситуації) на основі таких якостей:
1) повага до себе, почуття власної гідності, чесність, протидія маніпуляції;
2) повага до інших, дружелюбність, визнання права інших на власну точку зору, позицію, невикористання відносно інших маніпулятивних технологій; 3) використання при вирішенні конфліктних ситуацій принципу співробітництва.
Обговорення в колі
Розповідь учня, підготовлена заздалегідь.
Два ченці жили в одній келії, і ніколи між ними не виникало ні найменшого невдоволення. Якось один каже другому: «Давай посваримося і ми хоча б раз, як сваряться люди». Другий відповідав: «Зовсім я не знаю, як може народитися сварка». Перший каже: «Ось я поставлю посеред нас глиняну миску і скажу, що вона моя. А ти скажеш: «Вона не твоя, а моя». З цього народиться суперечка, а із суперечки – сварка». Домовившись так, вони поставили миску і один сказав: «Вона моя». Другий відповів: «А я вважаю, що вона моя». Перший знову сказав: «Не твоя вона, а моя». Тоді другий відповів: «А якщо вона твоя, то візьми її». Таким чином вони не могли добитися, щоб посваритися. (Отечник)
Слово вчителя
Отож, ми можемо зробити висновок, що неконфліктна людина, яка вміє вирішувати життєві проблеми – це християнин, який живе за заповідями Божими з любов'ю до ближніх у серці.
Екскурс в історію: з глибин мудрості
Розповідь учня, підготовлена заздалегідь:
Якось авва Макарій ішов на Нітрійську гору в супроводі свого учня і звелів цьому учню йти дещо попереду. Учень зустрів ідольського жерця, який кудись дуже поспішав з невеликим обрубком дерева. Учень гукнув до нього: «Куди біжиш, демоне?» Жрець, розсердившись, жорстоко побив його, залишивши ледве живим і знову побіг собі. Через деякий час він зустрів блаженного Макарія, котрий вітав його так: «Бувай здоровий, трудолюбче!» Жрець, дивуючись, відповів: «Що знайшов ти в мені доброго, що так вітаєш мене?» Старець відповів: «Я тебе вітаю, бо бачу, що ти працюєш і поспішаєш кудись» – «Від твого вітання я розчулився і зрозумів, що ти - великий служитель Бога. На відміну від того, другого, не знаю хто він такий, окаянний чернець, вилаяв мене, за те я і прибив його». З цими словами він упав до ніг Макарія, обхопив їх і вигукнув: «Не залишу тебе, поки не зробиш мене ченцем». Вони пішли разом і, підібравши побитого учня, віднесли його в церкву, бо той не міг іти. Братія гори, побачивши, що ідольський жрець іде разом з Макарієм, дуже здивувалися цьому. Жрець прийняв християнство, а потім і чернецтво. Багато ідолопоклонників, навчених його прикладом, навернулося до християнства. З цього приводу авва Макарій сказав: «Слово горде і зле направляє до зла і добрих людей, а слово смирене і благе навертає до добра і злих людей». (Отечник)
4. Закріплення вивченого матеріалу
Вправа «Конфліктна поведінка»
Учитель об’єднує клас у чотири підгрупи. Кожній пропонує на вибір картки з таким змістом:
Конкуренція: «Щоб я переміг, ти повинен програти».
Пристосування: «Щоб ти виграв, я повинен програти».
Компроміс: «Щоб кожен із нас щось виграв, кожен повинен щось програти».
Співпраця: «Щоб я виграв, ти теж повинен виграти».
Пропонує кожній підгрупі обговорити, підготувати та схематично замалювати на великому аркуші у вигляді коміксів або зрозумілих візуальних образів (чи продемонструвати конфліктну ситуацію театралізовано), в якій показується певний вид поведінки.
Вправа «Бліц-опитування»
· Що таке конфлікт?
· Наведіть приклади конфліктних ситуацій, які найчастіше трапляються і вашому житті.
· Що є причиною таких конфліктів?
· Як вирішувати конфлікти керуючись принципами християнської моралі?
· Як ви розумієте вислів: «Зле слово і добрих робить злими, а добре слово і злих робить добрими»
Літературна хвилинка
Увазі учнів пропонується вірш. Завдання: визначити основну думку вірша.Чи є в ньому поради, як запобігти конфліктам?
Спасіння – у добрі, спасіння – у любові,
І це стосується, напевно, нас усіх.
Чого ж ми носимо у серці та у слові
Отруту заздрості та злості вічний гріх?
Нехай не топче нас неправди чобіт…
Зустрівши ближнього, хай відчуття твоє
Душі признається, що у людській подобі
Це сам Господь правицю подає.
Возлюбімо ближнього як самих себе –
Хай це усвідомить, хто з людей гребе.
Возлюбімо ближнього – тихо, без прикрас:
І любов Всевишнього теж зігріє нас.
Возлюбімо ближнього з відчуттям тепла –
Й певен, що поменшає в цьому світі зла
І засвітить радістю небо голубе…
Возлюбімо ближнього як самих себе. (В.Крищенко)
ІІІ. ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА
Підведення підсумків і оцінювання роботи учнів на уроці
Домашнє завдання:
Учні об’єднуються в 4 групи, кожна група отримує окреме завдання.
1 група – знайти приклади конфліктних ситуацій в українській літературі, запропонувати шляхи їх вирішення.
2 група – знайти приклади конфліктних ситуацій у світовому музичному мистецтві, прокоментувати шляхи їх вирішення.
3 група – приклади матеріальних та духовних конфліктів. Запропонувати шляхи їх вирішення.
4 група – приклади конфліктів «некерованих емоцій», їх причини та наслідки. При вирішенні завдань керуватись принципами християнської моралі.
Корзина пуста
0
шт.
/
$0
Оформить
Очистить