Тема "Новорічний калейдоскоп. Зимові свята у творах мистецтва."

Холодний грудень, дні короткі в нім,
Та свят у ньому просто пребагато.
Тут віддають данину всім святим,
То ж через день чи два — та й знову свято…
(Н.Красоткіна)
Щороку ми чекаємо грудня, адже саме він дарує найулюбленіші свята не тільки дітям, а й дорослм. Що це за свята? (відповіді дітей) Яке свято приходить першим? Здавна українські дітлахи, затамувавши подих, чекали новорічного добродія Святого Миколая з подарунками. Що ви знаєте про Святого Миколая? (відповіді дітей). День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. За історичними переказами Миколай народився приблизно 730 років тому в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини у багатій родині. Коли хлопчику виповнилося 8 років, його батьки загинули. Весь багатий спадок Миколай витратив на допомогу бідним людям, і робив це таємно. Коли люди дізналися, хто робить такі добрі справи, вони зробили Миколая єпископом (священнослужителем). Багато гарних справ зробив Миколай за своє життя: він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, опікувався бідними людьми. Навіть після смерті його мощі зцілювали людей, тому церква оголосила Миколая святим. У різних країнах є різні традиції приходу Святого Миколая. В Україні темної зимової ночі 58 з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить через двері, але часто невидимий, подарунки підкладає завжди під подушку, за винятком хіба тих, які не помістяться. Часто його супроводжують білокрилі янголята, а недалечко крутяться й чортики, котрі переконують Святого, що українські діти були геть нечемні, тому не заслуговують на небесні гостинці. А самі рогаті вертихвости тільки й мають на думці, як украсти торбу з дарунками. Проте нічого в них не вийде! Миколай все знає, та й ангелики добре пильнують. Всі хлопчики і дівчатка отримають дари від Святого. Й лише дуже неслухняні дістануть від Миколая золоту-срібну різочку та наказ виправитись до наступного року. Вважається, що Миколай приносить із собою Микольські морози, тому саме з 19 грудня зазвичай починається справжня зима. Якщо сніг випав ще до початку свята, вважається, що взимку буде холодно. Якщо було тепло, то зима, відповідно, теж буде теплою. Кажуть, що за кількістю снігу на 19 грудня можна передбачити, наскільки теплим буде 22 травня — на “літнього” Миколая.Святковим символом українців на Новий рік був дідух - сніп, символ урожаю та багатства. Найчастіше дідух виготовляється з останнього снопа на полі. Український дідух — це запорука нового врожаю, добробуту та багатства. Саме його в українській оселі прикрашали квітками, стрічками та калиною. Звичай прикрашати новорічну ялинку іграшками прийшов до нас із Європи. Перші ялинки почали прикрашати у Німеччині. Там спочатку на ялинки замість іграшок чіпляли яблука, горішки, яєчка (як символ життя та благополуччя), вафлі, паперові фігурки. Згодом до прикрас додалися свічечки. Чи не здається вам, що це небезпечним? Чому? (відповіді дітей).
Як ви гадаєте, яку музику міг почути Санта Клаус з димаря? (відповіді дітей) Новорічні свята супроводжуються музикою. А як же без неї? Звідусіль лунають пісні, які додають святкового та радісного настрою. Тож я вас запрошую до святкового пісенного вернісажу. Слухаючи музику, можна і потанцювати
Santa Baby (у виконанні ManSound).
ManSound - Santa Baby [Official Video]

Обработка видео...


Нова радість стала (у виконанні Піккардійської Терції).
Нова радість стала (live 2013) - колядка - Піккардійська терція

Обработка видео...


Carol of the Bells (у виконанні Pentatonix)
Pentatonix - Carol of the Bells

Обработка видео...


- Яку музику ви слухали вокальну чи інструментальну? Поясніть свою думку. (відповіді дітей) - - Як за календарною обрядовістю називається пісня «Нова радість стала»? Коли співають колядки? А щедрівки? (відповіді дітей) Розкажіть про свої враження від прослуханих музичних творів. (відповіді дітей)
Розучування пісні української композиторки-піснярки Наталії Май «Пісня про Новий рік».
"Новий рік" - Н Май. Плюс для розучування

Обработка видео...


Текст, в своем роде, состоит из некоторого количества предложений. Одно предложение, даже очень распространённое, сложное, текстом назвать нельзя, поскольку текст можно разделить на самостоятельные предложения, а части предложения сочетаются по законам синтаксиса сложного предложения, но не текста.
Музично-хореографічна гра «Веселе свято». Імпровізуйте рухи та інструментальний супровід до пісні про ялиночку.
Підсумки уроку.
Чим у ваших родинах прикрашають оселю на різдвяно-новорічні свята? Ставлять дідух чи ялинку?