Сайт Крайняк Олени Володимирівни
Тема "Картинки з виставки" (Продовження)
Діти, прошу вас відкрити підручник на стор.79, прочитати імена гномів. І тепер давайте пограємо у гру «Крокодил». Ведучому гри я показую картку з іменем гнома, він пантомімою буде зображувати його, ваше завдання відгадати ім’я.
Добре, діти, ви дуже талановиті та кмітливі! Хто пригадає з яким композитором ми познайомились на минулому уроці? Який слухали твір? Що таке «сюїта»? Картини якого художника надихнули М. Мусоргського на створення «Картинок з виставки»?
Сьогодні ми продовжуємо подорож виставкою картин Віктора Ґартмана та далі працюємо над темою КАРТИНКИ З ВИСТАВКИ . М.П. Мусоргський на виставці побачив картини з костюмами пташенят до дитячого балету, годинником у вигляді хатинки на курячих ніжках, проєктом воріт у Києві. Давайте пофантазуємо яку б музику створили ви за цими картинами. Гра «Композитор».
Ви молодці, тепер послухаємо музику, яка під враженням від цих картин народилася у М. Мусоргського.
Слухання М. Мусоргський «Картинки з виставки» «Баба Яга»
М.П. Мусоргский "Избушка на курьих ножках" (Баба Яга) из фортепианной сюиты "Картинки с выставки"
Обработка видео...
Опишіть музику польоту Баби Ягі.
Слухання М. Мусоргський «Картинки з виставки» «Балет пташенят, що не вилупились»
«Балет невилуплених пташенят» Модест Мусоргський (оркестр)
Обработка видео...
Яке враження викликає танець пташенят, що щебечуть та незграбно підскакують? Які засоби музичної виразності найбільш допомогли композиторові у створенні музичного образу? Настав час переглянути мультфільм «Картинки з виставки». Але у мене я одна умова: першу частинку мультика «Баба Яга» ми подивимось, а під час другої будемо танцювати разом із пташенятами! Хто сьогодні наш тренер?
Перегляд м/ф «Картинки з виставки», руханка під другу частину м/ф.
Мусоргский М.П. Мультфильмы Картинки с выставки
Обработка видео...
Продовжимо роботу. Слухаємо далі…
Слухання М. Мусоргський «Картинки з виставки» «Богатирські ворота»
Modest Mussorgsky - The Great Gate of Kiev / Богатырские ворота во Киеве
Обработка видео...
Давайте порівняємо музичні образи та картини( Відкриємо підручник на стор. 82 та проаналізуємо музику за схемою.
Скажіть будь ласка, під час слухання п’єси «Богатирські ворота» чи не помітили ви щось незвичайне. Так, її виконував симфонічний оркестр. Мусоргський написав сюїту «Картинки з виставки» для фортепіано, але багато музикантів переписали її для симфонічного оркестру.
Ми з вами говорили, що «Картинки з виставки» – це сюїта із 10 контрастних п’єс. Давайте пригадаємо один із засобів музичної виразності, який допомагає композиторові відтворювати сумні та веселі настрої у музиці (слайд 17). Так, це мажор та мінор, найпоширеніші лади музики. Лад – узгодженість звуків за висотою.
Вправа для дихання. Поспівки.
Продовження розучування пісні Семеро гномів"
Семеро гномів (плюс зі словами)
Обработка видео...
Корзина пуста
0
шт.
/
$0
Оформить
Очистить