Сайт Крайняк Олени Володимирівни
Тема "Політ фантазії"
Любі хлопчики і дівчатка,
Знаєм безліч ми пісень.
Заспіваєм для початку
Добрий день вам, добрий день!
Діти, ви любите мандрувати? Тож прошу вас пригадати, на яких транспортних засобах пересувалися відомі вам казкові герої. Гра «Вгадай героя». (відповіді дітей) Молодці! Дякую! А ще мені хотілося, аби ви сказали, куди запрошує вас музика, яка зустріла вас на початку уроку? В яку подорож? (відповіді дітей)
Отже, сьогодні ми здійснимо політ у Країну Фантастики, з якою познайомилися кілька місяців тому. Тож вмощуйтеся зручніше і вперед!
Багато років люди спостерігають за зоряним небом, мріють підкорити різні планети, будують космічні кораблі, запускають супутники на орбіту та вже продають квитки на подорож до Марсу. А ще час від часу зустрічають прибульців з різних планет. Про них пишуть в книгах, знімають кіно та мультфільми. Вони ж дивуються красою нашої блакитної планети, на якій поруч живуть квіти і комахи, люди і тварини, птахи і звірі… Давайте подивимось, які вони на сторінці 90 підручника. 1.
Про прибульців та різні фантастичні пригоди розповідають не тільки письменники, яких називають фантастами, а й різні композитори. Тож пропоную вам послухати музику відомого російського композитора Альфреда Шнітке до кінофільму «Казка мандрів», яка називається «Політ».
А. Шнітке. «Політ» (з кінофільму «Казка мандрів»).
А. Шнитке - "Полёт" из к/ф "Сказка странствий" / A. Schnittke - "The Flight"
Обработка видео...
Який характер музики? Що вас вразило? (відповіді дітей) Ще один фрагмент. Музика А.Шнітке. Політ трошки незвичний, скоріш за все екстремальний – бейсджампінг. Перегляд відео: А. Шнітке. «Політ» (бейсджампінг, фрагмент)
Альфред Шнітке. "Політ".
Обработка видео...
Пропоную вам ще один твір. Німецький композитор Роберт Шуман, який жив в XІX столітті, теж писав фантастичну музику. Тож давайте послухаємо.
Слухання музики: Р.Шуман. «Фантастичний танець».
Роберт Шуман. Фантастический танец. Исполняет София Добролинская (8 лет).
Обработка видео...
Що, на вашу думку, фантастичного в цьому творі? (відповіді дітей) А тепер давайте уявимо, яка музика може звучати у виконанні роботів на ілюстрації в підручнику на сторінці 90? (відповіді дітей) З роботами ми вже зустрічалися, тож знаємо, скільки вони можуть принести користі. Впевнена, що наступного нашого гостя ви точно впізнаєте. Перегляд відео:
Мультфільм ВАЛЛ-І, (фрагмент).
ВАЛЛ·И. Валли спасает Еву от бури. (WALL·E) 2008 [MultTime]
Обработка видео...
Збереження нашої рідної планети в наших руках, тож ми маємо про це пам’ятати завжди. Про це наша нова пісня. Послухаємо її та почнемо вчити.
Пісня В.Бистрякова та О.Вратарьова «Давайте розбудимо радість».
Давайте розбудемо радість
Обработка видео...
Діти, кожного уроку ми з вами дізнаємося нові слова та визначення. Ось і зараз я прошу вас виконати творче завдання в зошиті на ст. 48, вправа 1. Знайдіть, будь ласка, слово, дуже важливе для багатьох із вас. (Робота в зошиті, перевірка).
Нове слово, проте відоме вам, імпровізація – створення без підготовки, у процесі виконання. Переклад слова означає «непередбачено». В школі діти часто імпровізують, коли розповідають різні історії, вірші, оповідання, особливо по ролях. В музиці імпровізація відіграє велику роль. Ми також на уроках імпровізуємо, наприклад, на минулому уроці створювали мюзикл про Алісу та її друзів.
Тож наступне наше творче завдання полягатиме в імпровізації різних мелодій звернень до землян від імені прибульців. Перед вами на сторінці 91 підручника зображені інопланетяни, слова, які вони мають співати. Продумайте характер музики, якою вона має бути: наспівною чи танцювальною, маршовою чи декламаційною.
1. В таємничій космічній імлі Бережи всі багатства Землі.
2. Нумо ж у путь, міжпланетний експрес, Мандрує він швидко з Землі до небес.
3. Пізнавай таємниці й секрети Рідної диво-планети. (відповіді дітей)
Підсумки уроку.
Закінчуючи наш урок, хотілося, щоби ви завжди пам’ятали, що збереження нашої блакитної планети в наших руках. Пропоную вам, діти, придумати прикметники для відповідних літер в словах «Планета Земля», написати їх на аркушах та приліпити біля відповідних літер. Вправа «Придумай слово».
Корзина пуста
0
шт.
/
$0
Оформить
Очистить