Тема "Ляльки-іграшки в житті та мистецтві"

Діти, чи любите ви гаратися іграшками? А чи є у вас улюблені іграшки? Великі і маленькі, нові та старенькі, пошарпані… Вони живуть поряд з нами. З іграшками можна розмовляти, веселитися, гратись. А чи можна з ними зустрітись у мистецтві?
Давайте трішки пофантазуємо, розкажіть мені про лялькові забави. Я пропоную вам переглянути одну історію із дівчиною, яку «розповів» композитор Дмитро Шостакович. (А ми знаємо, що композитори розмовляють з нами мовою музики, отже історія буде музична…) Перегляд м/ф «Танці ляльок» (фрагмент «Вальс-жарт»)
Танці ляльок. (мультфільм на музику Вальс Шостаковича)

Обработка видео...


Яку роль зіграли ляльки у даній історії? - - На вашу думку, чи видужала дівчинка завдяки старанням ляльлок? Чи траплялися з вами чи з вашими друзями такі історії? Аналіз прослуханого твору:
Який характер музики?
Який використано регістр?
Опиши темброву палітру твору?
Що в музиці лялькового, жартівливого?
Чи не нагадує тобі одноманітний супровід мелодії рух механічної іграшки?
Механічні музичні інструменти дуже одобалися дітям у минулому, ще до народження роботів, електронних іграшок. Їх виготовляли у вигляді музичних скиньок: каруселі з конячками або скриньки з балериною на кришчі… Потрібно лише повернути ключик – і залунають ніжні мелодії.
Комічні риси людей, тварин, іграшок можна передати й засобами танцю чи пантоміми. Пропоную вам пофантазувати з гуморомі створити свій хореографічний етюд під музику вальсу-жарту, зображуючи різкі (механічні) рухи танцю ляльок..
Що цікавого ви дізналися на уроці? - Які враження у вас залишилися після знайомства з творчістю Д. Шостаковича? - Чи сподобалися вам героїня музичної казки «Танці ляльок»? - На дозвіллі пограйте із друзями в гру-пантоміму «Хто танцює?», зображуючи по черзі комічні рухи різних іграшок.