Тема "Ляльки-іграшки в житті та мистецтві" (продовження).

Всі люди люблять жартувати. Композитори також вміють жартувати навіть у серйозній музиці. Сьогодні ми познайомимося з австрійським композитором Йозефом Гайдном, який був відомим дотепником та жартівником.
Але, перед тим, як ми перейдемо до знайомства з творчістю цьго композитора, ми з вами пригадаємо, що таке «оркестр» - великий колектив музикантів, які грають на різних музичних інструментах. Який оркестр ми називаємо «симфонічний»? - найбільший оркестр, який складається із чітко визначеного переліку інструментів, які поділяють на 4 групи: Струнно-смичкові, група дерев’яних та мідних духових інструментів, ударні музичні інструменти, а також інструменти – солісти.
Таку назву цей оркестр отримав від великого музичного твору – «симфонії», який і створений для симфонічного оркестру. Зазвичай симфонія складається з 4 частин (інколи – з 3). Вони контрастні за темпом і характером: швидко – помірно – повільно – швидко.
Сьогодні ми познайомимося з «Симфонією іграшок», відомого австрійського композитора Франца Йозефа Гайдна. Він мав веселу вдачу та дуже любив жартувати, створюючи свої симфонії. Зокрема, щоб розважити своїх слухачів та привернути увагу дітей до серйозної музики, композитор написав Дитячу симфонію, додавши до основних музичних інструментів дитячі. Ось що з цього вийшло…
Слухання «Симфонії іграшок» Й. Гайдна.
Йозеф Гайдн. «Дитяча симфонія», 1частина.

Обработка видео...


Який загальний характер симфонії? Як змінюється темп музики в кожній із частин? Які дитячі музичні інструменти, що прозвучали, вам відомі? Чи можна цей твір назвати гумористичним? У чому полягає його гумористичність?
Гра-поспівка «Створюємо контрасти»
Незабаром на вас чекають літні ….? (канікули!), таму пропоную сьогодні вивчити веселу пісню, яка так і називаєтьс «Канікули».
робота над піснею «Канікули» (музика А. Олейнікової, слова Л. Ратич)
Канікули (+) з текстом, муз Анни Олєйнікової, сл Лариси Ратич

Обработка видео...


- Що цікавого ви дізналися на уроці?
- Які враження у вас залишилися після знайомства з Симфонією іграшок? - Чи сподобалася вам симфонія?
- На дозвіллі створіть міні-кросворд «Симфонія» зі слів – назв інструментів оркестру.