Сайт Крайняк Олени Володимирівни
Тема "Мистецька подорож до Європи"
Скажіть мені, а чи полюбляєте ви подорожувати? - А що саме вам подобається під час подорожі? - Сьогодні я запрошую вас у незвичайну захоплюючу подорож до Європи. - Діти, а чи знаєте ви, що таке Європа? - Перед вами карта світу. Це зменшена модель Землі. Найбільший материк – Євразія. Він поділений на Європу та Азію. Україна - одна з найбільших держав Європи.
Сьогодні ми помандруємо з вами у давні часи, часи, коли люди жили за традиціями, Музично – дидактична гра «Кого зустрів колобок»
Цього року літня мандрівка Барвика та Лясольки до Європи буде незвичною – театральною, ляльковою і гумористичною. Родоначальником династії комічних ляльок у Європі став Пульчинелло. Італійський дотепник зазвичай носить білий одяг, загострений капелюх і чорну маску з гачкуватим носом, що нагадує пташиний дзьоб. У перекладі з італійської pulcino означає «курча, що тільки-но народилося». Він виступає в ролі слуги, хоча може бути й сторожем, торговцем, солдатом. «Пульчінелла» (італ. Pulcinella — балет із співом Ігоря Стравінського в одній дії, створений в 1919—1920 роках на основі музики Дж. Б. Перголезі та інших композиторів XVIII століття . Балет був створений за мотивами традиційної італійської комедії дель арте, в якій Пульчинела виступає одним з головних чоловічих персонажів. Лібрето створювалося спільними зусиллями авторів: беззмінним лідером і організатором Російських сезонів Сергієм Дягілєвим, композитором Ігорем Стравінським, хореографом Леонідом Мясіним і сценографом Пабло Пікассо . Перше виконання відбулося 15 травня 1920 року в Гранд-опера, Париж. Історія Пульчинели взята з неаполітанського рукопису, датованого 1700 роком, що містить ряд традиційних, характерних і популярних комедій неаполітанської сцени. У давнину італійські лялькарі подорожували Європою та показували вистави на ярмарках. У різних кра їнах з’явився свій комічний персонаж. У Франції – Полішинель, у Росії – Петрушка. Полішинель (фр. polichinelle, від італ. pulcinèlla) —персонаж Італійського народного театру, як звичайного так і лялькового. Маска Полішинеля, така як вона є сьогодні, офіційно була створена у місті Неаполь актором і драматургом Сільвіо Фйорілло (Slivio Fiorillo) у другій половині XVI століття а сучасний костюм у XIX столітті італійським, також актором і драматургом, Антоніо Петіто (Antonio Petito). Його образ є забіякуватого й глузливого горбаня. Пізніше став одним з провідних персонажів театру ляльок. Петрушка — герой російського народного театру ляльок. Перша згадка про Петрушку датується 1636 роком (Олеарій). Як зовнішність Петрушки — довгий ніс та ковпачок с китичкою, — так і сценки, котрі він награвав, майже не змінювалися століттями. Комедія з петрушкою розігрувалася на ярмарках і в балаганах. З деяких спогадів і щоденників 1840-х років слідує, що у Петрушки було повне ім'я: відомий російський лялькар Сергій Образцов, називав Петрушку Петром Петровичем Уксусовим (оповідання «Чотири Братці») або Ванько Рататуй. Існували основні сюжети: лікування Петрушки, навчання солдатської службі, сцена з нареченою, покупка коня і його випробування. Сюжети передавалися від актора до актора, з вуст у вуста. Ні в одного персонажа російського театру не було популярності, рівної популярності Петрушки. В лялькових дійствах разом із Петрушкою брали участь інші персонажі: циган, лікар, квартальний, капрал тощо.
Музична грамота.
Знайомся, шістнадцята тривалість ноти та паузи . Діти, ми вже вивчили з вами тривалість четвертної і восьмої ноти. Шістнадцята – виглядає як замальована основа зі штилем та двома хвостиками. Інший запис декількох шістнадцятих підряд – об’єднаних двома ребрами. Рахується – ( та ), коли нота має два хвостики або дві сполучні палички з іншою нотою. Це означає, що на рахунок «1 або і» буде припадати дві шістнадцяті ноти. З цього зрозуміло, що – Замість однієї цілої ноти можна записати: А) дві половинні; Б) 4 четвертні; В) 8 восьмих; Г) 16 шістнадцятих. Замість однієї половинної можна записати: А) дві четвертні; Б) 4 восьмі; В) 8 шістнадцятих. Замість однієї четвертної можна записати: А) дві восьмі; Б) 4 шістнадцяті. Замість однієї восьмої можна записати: А) дві шістнадцяті.
Діти, давайте зараз прослухаємо фрагмент балету «Пульчинело» І. Стравінського.
Ігор Стравинський. Балет «Пульчинелло» (фрагмент)
Обработка видео...
Як музично-танцювальними засобами можна передати комічність персонажа в балеті? А зараз ми послухаємо Ейтор Вілла-Лобос. Полішинель. Віктор Косенко. Петрушка. Порівняйте два твори.
Ейтор Вілла-Лобос. Полішинель.
Петрів Тетяна - Е.Вілла Лобос Полішинель SOLOVIOV ART
Обработка видео...
Віктор Косенко. Петрушка.
Слухання музики В . Косенко "Петрушка"
Обработка видео...
Розучуємо пісню "Петрушка
Петрушка (плюс зі словами)
Обработка видео...
Діти давайте підведемо підсумок нашого уроку. Як виникли перші комічні ляльки? Хто з композиторів писав твори за сюжетом італійських комічних персонажів?
Корзина пуста
0
шт.
/
$0
Оформить
Очистить