Тема "Дружба та братство – найбільше багатство"

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про те, без чого прожити дуже важко – про дружбу.
Тож спершу я би хотіла почути від вас, хто такий друг? Як вирозумієте слова «дружба»? Цікаво почути ваші відповіді й пригадати, як ви розповідали про це ще у першому класі. (Відповіді дітей) 1. Сприймання музики. Прошу вас подивитися на репродукції картин в підручн6ику на ст. 24. Ці картини мають назву «Друзі». Чи погоджуєтесь ви з цим? Чому вони мають саме таку назву? (Відповіді дітей) Діти, нам відомо, що музична мова незвичайна. Мовою звуків музика «розповідає» про красу природи (пригадайте «Море» з опери «Казка про царя Салтана» М.РимськогоКорсакова), «малює» портрети казкових героїв: добрих чи злих (балет «Буратіно і чарівна скрипка» Ю.Шевченка), допомагає побачити ліричні персонажі: Попелюшку або Джульєтту з балетів С.Прокоф’єва. Ми пам’ятаємо, що все це можливо завдяки інтонації, яка є основою мелодії, та іншим засобам музичної виразності. Окрім цього музика може «намалювати» музичні «портрети» друзів і розповісти про їх теплі стосунки або навпаки – негативні, нетовариські взаємини. Давайте в цьому запевнимось. А допоможе нам музика українського композитора Михайла Степаненка. Ми послухаємо дві п’єси з «Дитячого зошита». Назви я вам говорити не буду. Цікаво почути ваші думки.
Слухання музики: М.Степаненко «Дражнилка»

Михайло Степаненко " Дражнилка"

Обработка видео...


М.Степаненко «Скривдили»
Михайло Степаненко " Скривдили"

Обработка видео...


Скажіть, будь ласка, чи можуть справжні друзі чинити так, як персонажі цих п’єс? Чи можемо ми назвати цю музику програмною? Творче завдання: прошу вас виконати творче завдання в зошиті на ст.12: поєднати музичні характеристики творів М.Степаненка й записати назву інструмента, на якому виконувалися щойно прослухані нами музичні твори.
Отже, ми послухали музику, виконали вправу, потанцювали. А тепер прийшов час поспівати. Пісня, яку ми сьогодні розпочнемо вчити, називається просто – «Пісня про дружбу». Послухаємо її. (Демонстрація пісні). Розучування тексту, мелодії 1 куплету, приспіву - робота над поставою, одночасним початком співу, м'якістю звуковедення.
Гра «Вгадай героя». Знаю, що ви любите мультфільми. Тож пропоную вам вгадати, хто співає цю пісню і як називається мультфільм, в якому вона звучить. Хто перший вгадає, піднімає руку.
Аудіо – «Пісенька друзів» з м/ф «Бременьскі музиканти». Після угадування вмикається відео). Так, це були «Бременьскі музиканти». Уявімо, що їдемо до міста Бремен, адже саме там встановлений пам’ятник в їхню честь. Давайте подивимось на нього на ст. 25 підручника. Кого ви там впізнаєте?
Пісенька друзів з мультфільму "Бременські музиканти" (плюс зі словами)

Обработка видео...


Творча вправа – 1 варіант (робота в групах). Гра «Друзі з Бремену». А тепер пропоную вам попрацювати в групах (вправа 1, ст.25) – створити ритм вірша (слідуючи за відповідними знаками в підручнику): Всім відомі їх таланти: Співаки та музиканти. Півень, кіт, осел, собака, І вони – не забіяки, Дружба їх усіх єднає, То й незгоди оминають. 2 варіант (робота в парах). Гра «Ми актори». Прошу вас уявити себе акторами театру (ми вже це робили, читаючи з інтонацією Буратіно, П’єро, Карабаса-Барабаса) та інсценізувати вірш: Ведмідь сварився із совою: - Ти щось наплутала, сова! Затям своєю головою – зими в природі не бува! Сова сміялась: - Волохатий, не дивно чути це мені: Ти восени як ляжеш спати, то встанеш тільки навесні.
Підсумки уроку. Рефлексія.
Вправа «Збери прислів’я».
Знаю, діти, що вам відомі прислів’я про дружбу. Тож завершуючи наш урок, хочу попросити вас допомогти мені скласти правильно певні фрази про дружбу. (Дітям пропонуються прислів’я про дружбу, розрізані навпіл. Завдання – скласти вірно):
Де незгода ………………там часто шкода. Без вірного друга………………..велика туга. Дружба та братство……….найбільше багатство.