Тема уроку "Герої стародавніх міфів".

Діти, а ви любите читати? А про що ви останнім часом читали?.. Молодці. Особисто я дуже люблю читати щось із давнини, адже, читаючи розповіді про старовину, ніби поринаєш у світ минулого нашої землі. До наших часів дійшли міфи та легенди про величних і хоробрих людей, які боролися з ворогом, ризикували життям заради людей, та спокою в світі. Їх називають героями і люди досі поважно до них ставляться та шанують. Хто ж такий герой?
Герой – ( з давньогрецького) – це напівбог, славетна людина, захисник. Герой – це, по-перше, люди, які уславилися подвигами, а по-друге, – дійові особи творів літератури та мистецтва. Часто це звичайні люди: скромні, безкорисливі. Погляньте на світлини, хто з героїв тут зображений? А кого ви ще можете назвати? А якими словами характеризують героїв?
Сьогодні ми продовжимо мистецькі мандри, розкриємо важливу особливість образу героя. Також познайомимось з поняттями рондо, марш, нота з крапкою. А розпочнемо ми свій шлях з розкриття головної особливості героя. героїзм – це одна з важливих якостей героїв. Адже у відповідальні часи вони сміливо вступають у боротьбу із кривдою та несправедливістю. Наприклад, таким сміливим, мужнім є герой давніх легенд Микита (Кирило) Кожум’яка. СЛ.5 Він наділений богатирською силою, стійкістю. Про Микиту Кожум’яку написано багато книг, створено аудіо, намальовано безліч ілюстрацій. В наш час відтворити образи героїв допомагає мультиплікація То ж ми з вами сьогодні якраз і переглянемо фрагмент з мультфільму «Микита Кожум’яка».
Відеоперегляд -м/ф «Микита Кожум’яка» (фрагмент).
Микита Кожум'яка - трейлер (український)

Обработка видео...


Вдома ви зможете, разом з батьками, знайти в інтернеті цей мультфільм, і переглянути його весь. А на наступному уроці поділитесь своїми враженнями від переглянутого. Вчитель: Героїчний характер найкраще відтворює маршова музика. Марш (італ. ходіння, рух) – це мелодія, що призначена для людей, які йдуть строєм, крокують. Марші створюють для ходи, і зазвичай вони написані в розмірі 4/4. Урочисті похідні марші виконують на військових парадах, енергійні спортивні– під час змагань. Є марші веселі й сумні. Сьогодні в гості до нас завітав російський композитор Петро Ілліч Чайковський, який хоче познайомити зі своїм чудовим маршем. Це «Марш дерев’яних солдатиків» з «Дитячого альбому». То ж сідайте зручненько й дивіться, слухайте уважно і тихенько.
«Марш дерев’яних солдатиків»
Класика малюкам. П. Чайковський "Марш олов"яних солдатиків".

Обработка видео...


Поміркуйте:
- Хто виконує марш? - - -
Чим особлива музична мова прослуханого твору?
Чим відрізняється маршова музика від пісенної і танцювальної?
Який із поданих інструментів ти вибереш, щоб передати образ солдатиків?
Чому?
На наших уроках ми вже познайомилися з різними музичними словами, які старанно складаємо ось в цю скриньку. Сьогодні наша скринька поповниться ще одним словом – рондо. Що ж таке рондо? Давайте зазирнемо до словничка. Рондо (від італ. рух по колу) – музична форма, у якій кілька разів звучить тема, що чергується з різними епізодами. Щоб краще зрозуміти, зверніть увагу на зображення. Головна тема – це голубого кольору квіточка, яка декілька раз чергується з різними по кольору квітами. Або ось ще такий варіант пояснення рондо, у вигляді печива. Так відбувається і в музиці. У давній Франції неймовірну популярність мали хороводні пісні, які виконувалися солістами та хором. Кожен соліст заспівував свою мелодію на різні слова, а хор повторював приспів, у якому не змінювалися ані текст, ані мелодія. Головна тема рондо повторюється не менше трьох разів. І між цими повтореннями щоразу звучить інша - контрастна музика, яка називається ЕПІЗОД. Всесвітньо відоме і чи найулюбленіше рондо створив геніальний австрійський композитор Моцарт. Називається воно "Турецьке рондо" або "Турецький марш". Пропоную уважно послухати цей твір.

Слухання музики Вольфганг Амадей Моцарт. «Турецький марш» (рондо).

12 Турецкий марш Вольфганг Амадей Моцарт

Обработка видео...


Поміркуйте:
- Використовуючи підказки скажіть, який настрій створює даний твір?
Що можна робити під цю музику?
Який характер музики?
Звучання якого інструмента нагадує головна тема твору?
Який характер епізодів?
Що відчувається в музиці: пісенність, танцювальність чи маршовість?
Яка частина рондо повторюється?
Поспівка «Нам для щастя треба» .
Знайомство з піснею «Наша рідна Україна» .
"Наша рідна Україна", музика О. Янушкевич, вірші З. Тищенко, плюс зі словами

Обработка видео...


Розучування пісні . Виконання пісні.
Музична абетка Давайте пригадаємо, що таке тривалість нот і які тривалості ми вже з вами знаємо. А сьогодні я хочу познайомити вас із нотою біля якої може стояти крапка. Що ж це буде значити.