Сайт Крайняк Олени Володимирівни
Тема "Електронна музика"
Пролунав дзвінок для нас,
Всі зайшли спокійно в клас.
Встали біля парти чемно.
Не мине наш час даремно.
Поміркуйте.
Чи хочете ви навчитися грати на синтезаторі?
Розвиток техніки постійно змінює палітру музичного мистецтва. Найчастіше в наш час із телеекранів та програм радіо, підкастів звучить музика у виконанні електронних інструментів.
Одна група таких інструментів має в основі класичні форми й конструкції, осучаснені новітніми технологіями.
З появою електронно-акустичної апаратури виникають нові можливості для композиторів і виконавців. Зароджується новий напрям мистецтва - електронна музика.
У ній особливу роль відіграють темброві і фактурні барви, колористичні ефекти, які виникають завдяки експериментуванню з різними звучаннями.
У наш час електронні інструменти активно використовуються в сольному та ансамблевому виконанні.
Наприклад, румунський жіночий квартет Amadeus, у репертуарі якого популярна класична, а також танцювальна, фольклорна і джазова музика, виступає як у концертних залах, так і просто неба.
Він є одним із найуспішніших колективів у світі: про його величезну популярність переконливо свідчать підписка на офіційний канал, 150 мільйонів переглядів на ютубі.
Найпоширенішим електронним музичним інструментом є синтезатор. Синтезатор у вигляді корпусу з клавіатурою називають клавішним. Його різновид - домашній синтезатор, який доступний навіть дитині.
Залежно від кількості регістрів він здатний імітувати тембри різних інструментів, варіювати різні оркестрові звучання. Також, натискуючи кнопки, можна автоматично виконувати різноманітний інструментальний супровід до мелодії, співати караоке з виводом на екран тексту пісні.
Синтезаторами називають як окремі пристрої, що є основою електронних музичних інструментів, так і власне електронні музичні інструменти.
Синтезатор, виконаний у вигляді корпуса із клавіатурою, називається клавішним.
Синтезатор, виконаний у вигляді корпуса без клавіатури, називається звуковим модулем, який управляється від зовнішніх MIDI-пристроїв (MIDI- клавіатури, секвенсера, або іншого синтезатора).
Клавішний синтезатор, облаштований вбудованим секвенсером, називають робочою станцією.
До електронних інструментів належить драм-машина, здатна відтворювати звуки ударних інструментів.
Перегляньте: Дмитро Шостакович. Вальс із сюїти № 2 (Amadeus).
Amadeus Electric Quartet - Waltz no 2
Обработка видео...
Перегляньте: Джон Уільямс. Саундрек з к/ф «Пірати Карибського моря» (Launchpad cover).
He's a Pirate - Pirates of the caribbean - Launchpad Remix (Julius Nox)
Обработка видео...
До портретної галереї
Легендою музичної електроніки і лідером електронної музики вважається німецький композитор Карлхайнц Штокгаузен (1928 - 2007), автор понад три сотні творів у цій галузі.
Він керував студією електронної музики на радіо, виступав як диригент, піаніст і звукорежисер з виконанням власних творів.
У звуковій лабораторії він схрещував тембри «живої» музики (приміром там-тама) з електронікою, що часто не знаходило розуміння у сучасників. Його навіть нагородили титулом Рара Techno.
Погляди композитора відрізнялися від пересічних: він вважав, що музика у своїх вібраціях не передає емоції і почуття людини, а віддзеркалює гармонійну будову світу: рух планет, зірок.
Грандіозним проектом Штокгаузена, що тривав упродовж життя, стала опера-містерія «Світло: Сім Днів», яка стала найдовшою в історії (29 годин).
Перегляньте: Карлхайнц Штокгаузен. Цикл.
Zyklus - Karlheinz Stockhausen
Обработка видео...
Розкажіть про свої враження від електронної музики.
Схарактеризуйте її особливості.
Електронна музика мала значний вплив як на академічну, так і на популярну культуру.
У наш час набуває поширення нове явище сучасної медіакультури — подкастинг, який має різновиди: аудіокаст, відеокаст, скрінкаст.
Це технічні засоби створення і поширення в Інтернеті медіафайлів, які можна слухати онлайн або завантажувати на свої пристрої (комп’ютери, медіапрогравачі) у зручний час.
Ведучі супроводжують контент, зокрема музику, що транслюється цікавими розповідями, перетворюючи їх на захопливу виставу, схожу на токшоу.
Мистецька скарбничка
Електронна музика — музика, створена з використанням електронних музичних інструментів і технологій, зокрема за допомогою спеціальних комп’ютерних програм.
Драм-машина (англ. drum — барабан) або ритм-машина — електронний інструмент для створення і редагування фрагментів із звучанням ударних.
Подкастинг — засоби створення і поширення в Інтернеті медіафайлів, які відтворюють слухачі на портативних медіа- програвачах чи комп’ютерах.
Синтезатор — електронний пристрій, який синтезує звук за допомогою електричних генераторів коливань. Має кілька різновидів: цифровий, віртуальний, аналоговий.
Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо
Яке враження справила на вас прослухана електронна музика? Які емоції вона викликала?
Розкажіть про характерні особливості електронних музичних інструментів.
Самостійне дослідження, медіапошук.
Дослідіть, як подкастинг можна використовувати для поширення музики й мистецької самоосвіти.
Якщо вам цікаво навчитися створювати подкасти — записувати, монтажувати й поширювати в мережі музику, — тоді за допомогою дорослих (вчителя, батьків) ознайомся із сервісом онлайнового запису голосу Vocaroo і аудіоредактором звукових файлів Fudacity. Експериментуйте!
Корзина пуста
0
шт.
/
$0
Оформить
Очистить